A gyermekek testi és lelki fejlődését, aktuális lelki állapotát jelentősen befolyásolják szüleik, illetve a környezetükben élő más felnőttek: rokonok, óvónők, tanárok, akikkel kapcsolatba kerülnek. A gyermekek természetesen élik mindennapjaikat, a környezetükben előforduló megterhelő életeseményekre a viselkedés megváltozásával, regresszióval (egy magasabb fejlettségi szintről egy alacsonyabb szintre való visszaesés), vagy testi tünetekkel válaszolnak. Sokszor előfordul, hogy a felnőttek a gyermek viselkedésének megváltozását (pl. lehangoltság, nyugtalanság, figyelemzavar, agresszió, az iskolai teljesítmény romlása vagy egyéb tünetek) nem hozzák összefüggésbe a külső, a gyermek számára megterhelő pszichés történésekkel, hatásokkal, inkább betegségnek, vagy „rosszaságnak” tartják. Az események vonatkozhatnak magára a gyermekre (pl. veszteségek, bántalmazás, iskolaváltás, iskolai kudarc), vagy családi történések tárhatók fel a gyermek tüneteinek a hátterében.
Bár a gyermekek jól alkalmazkodnak a krízishelyzetekhez, mégis befolyásolhatják a személyiség fejlődését és később szerepet játszhatnak krízisek, vagy más pszichés zavarok kialakulásában.
Online Szülőkonzultáció:
A bejelentkezést követően a szülővel, szülőkkel a gyermekre vonatkozó nehézség, probléma, illetve a probléma kialakulásának a körülményeit járjuk körbe. A további találkozások során a probléma részletesebb megbeszélésére kerül sor.
Találkozás a gyermekkel online/személyes – külön egyeztetés szükséges!
A gyermekkel való megismerkedés első alkalommal a szülő jelenlétében történik, majd ezt követi a diagnosztikus szakasz, mely 3-4 alkalomból áll. Ezeken a foglalkozásokon a gyermek egyedül van jelen, de szükség lehet a szülő részvételére is. A foglalkozásokon a gyermek személyiségét, érzelmi jellemzőit, fejlődési elakadásait figyelem meg játék, játékos foglalkozás, rajzok és tesztek segítségével.
A gyermekkel online pszichológiai munka a gyermek 10 éves kora felett történik a szülő beleegyezésével.
Javaslat, szülőkonzultáció/ online konzultáció:
A gyermekkel való foglalkozások után kerül sor az újabb szülőkonzultációra, ahol visszajelzés történik a gyermekkel kapcsolatos tapasztalatokról és megbeszéljük a további segítségnyújtás módjait, lehetőségeit: nevelési tanácsadás szülőknek, más szakemberhez való irányítás, a kapcsolat lezárása (amennyiben a probléma rendeződött).